סדנאות

סדנאות היכרות עם מודל ה DvT

"המטרה בטיפול הפרטני היא להרגיש את החופש להיות אני, כפי שאני, בקשר עם השני.. ולתת לשני להיות מי שהוא, ולהגיב אליו בחופשיות מתוך עצמו ומתוך הרגע המתהווה."
הרבה פעמים נסיבות החיים קיבעו אותנו בדרכנו: אנחנו מתגוננים מפני שינויים ומנסים לשמר מצבים ומערכות יחסים. דרך המפגש המשחקי עם המטפל.ת, אנו לומדים לשחרר את מה שהתקבע, לראות את עצמנו באור אחר ולהגיב למה שקורה לנו  ב'כאן ועכשיו', ולקבל את השינוי ואת ההדדיות שבקשר.

דרך תרגול משחקי בטיפול הפרטני ב-DvT אנו מתחילים לחוות חופש והנאה גם בחיים האישיים שלנו. אנו מתרגלים את ההתבוננות פנימה אל עצמנו והחוצה אל השני, את העובדה שאנחנו כל הזמן בתנועה ומשתנים, ואת הדינמיות שכל-כך הכרחית להתחדשות ולהתפתחות בקשר עם אחרים.
בטיפול קבוצתי ב-DvT מערכת הקשרים הנרקמת בין כל חברי הקבוצה באה לביטוי בתוך מרחב המשחק המשותף. ריבוי האפשרויות המתקיימות בכל רגע נתון ליצירת קשרים בקבוצה מאפשר למשתתף לבחון את הקשרים בחייו באופן אקטיבי, ב'כאן ועכשיו' של מרחב המשחק.

סדנאות ההיכרות יחשפו בפניך את דרך ההתבוננות הייחודית של מודל ה DvT, דרך לימוד תיאורטי  והתנסות חווייתית.

למידע על סדנאות ההיכרות הקרובות שלנו

סדנת אימפרוביזציה

בחיי היומיום אנו נדרשים כל העת להגיב ב'כאן ועכשיו' לסיטואציות שהמציאות מזמנת לנו.
לרוב, יש לנו דפוסי תגובה קבועים בהם אנו משתמשים בכל פעם, אך למעשה יש לנו מאגר רחב ביותר של תגובות אפשריות לבחירה. 
כדי להפוך את המאגר הזה לזמין יותר, להגדיל את הגמישות שלנו מול שינויים לא צפויים ולבחור בתגובה המיטיבה איתנו ועם מי שמולנו, אנחנו צריכים להתאמן: להתאמן על היכולת לראות את האחר ולתחבר להווייתו במלאותה ולהתבונן פנימה, להבין ולהרגיש מה האחר מעורר בתוכנו ואיך אנחנו מביעים את כל זה בחזרה החוצה ב'כאן ועכשיו' של החיים. היכולת לזהות את הרגע, לשהות בו, לתת לו להתרחש ולהגיב מתוך אמירת "כן" לשינוי היא יכולת מולדת אצל רובנו. אולם עם השנים אנו מתרחקים ממנה, ושוכחים את המגוון העשיר הקיים בתוכנו.

 

מודל ה-DvT  נוגע בדיוק במקום הזה. ב-DvT נכיר ונתנסה יחד באמנות האימפרוביזציה באווירה משחקית ומוגנת. המודל נותן כלים ישימים לחזור ולהתחבר למאגר היצירתי הקיים בתוכנו, להחזיר לעצמנו את תחושת החיות, את החיוניות שבמפגש עם השינויים הבלתי פוסקים של החיים. הוא מזכיר לנו, שבעצם אנחנו יודעים להיות לוליינים ולשמור על שיווי משקל דינמי עם עצמנו ועם האנשים שאנחנו פוגשים בחיים שלנו.
 

 

סדנת DvT JAM

מדי חודש אנו פותחים בפני הקהל הרחב מפגשי ג'אם אילתוריים.
המפגש המשחקי ב-DvT, ממש כמו הנגינה, הוא בבסיס חוויית החופש וההנאה, וככל שאנו מתרגלים יותר - כך אנו חווים יותר זרימה בתוך עצמנו ועם שאר המאלתרים בקבוצה. אם אתם אוהבים לאלתר ואתם מחפשים מקום של שחרור, משחק והנאה - זה המקום בו תוכלו לתרגל את החופש הפנימי וליהנות ממפגשים עם אנשים משחקיים כמוכם.
אין חובת השתתפות קבועה – אבל זהירות! זה מידבק :)